svētdiena, 2012. gada 7. oktobris

Atskats iepriekšējā sezonā.

      Pirms sākas jaunā sezona,komanda vēlas atskatīties, kā ir veicies pagājušajā sezonā. Kā jau zinām, bija daudz par ko priecāties, kā arī sagaidīti lieli un ne tik lieli pārsteigumi, bet jāsecina, ka bija arī neveiksmes.
      Lielākā no tām Pasaules čempionāta fiasko jeb neveiksmīgs sezonas noslēgums ar kritienu otrajā braucienā četrinieku ekipāžām, bet sezonas gaitā tās neveiksmes parādījās gandrīz katrā otrajā pasaules kausa posmā.
        Tā kā komanda bija viena no gados jaunākajām komandām pasaules kausu elitē, kļūdas bija pašsaprotamas, tās bija gan pilota kļūdas, gan stūmēju, jo komanda vēl tikai mācījās un apguva visas nianses, kas saistās ar braukšanu, skriešanu un precīzu ielekšanu kamanās jeb bobī. Lielākais pārdzīvojums komandai bija pasaules kausā Vācijas pilsētā Konigssee, kur pēc labi veiktā pirmā brauciena četrinieku konkurencē komanda atradās augstajā dalītajā trešajā vietā,bet noskaņojoties uz otro braucienu stūmēji Helvijs Lūsis, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga bija tā nobrieduši uzstumt starta rekordu, ka nedaudz sanāca kļūdīties salecot kamanās, kā rezultātā kamanas zaudēja svarīgo starta ātrumu un finišā šis misēklis maksāja dārgi, atkritām par vienu vietu, tātad ceturtie. Savā starpā aprunājoties secinājums viens, šāda neveiksme sāpīgāka par kritieniem.

     Līdzīgs scenārijs bija arī Altenbergā, vienā no grūtākajām Vācijas trasēm, kur risinājās Eiropas čempionāts. Četrinieku sacensībās komanda veica pārliecinošu pirmo braucienu, kas bija pārsteigums mums pašiem un treneriem, taču otrais brauciens visu salika pa vietām. Šoreiz pilota Oskara kļūda trases vissvarīgākajā vietā- izbraucot taisnē-  kamanas visu taisni noslīd šķērsām sānslīdē. Protams, atkrītam daudzas vietas zemāk, žēl, bet šoreiz sāpe nav tik liela, jo rezultāts, salīdzinot ar treniņiem, gana augsts, it sevišķi tik sarežģītā trasē kā Altenberga.

Tas nozīmē, ka šosezon nāksies bruņoties ar maksimālu koncentrēšanos, jo jau sezonas sākumā komandu sagaida lieli pārbaudījumi smagās un tehniskās trasēs.

Labākie sasniegumi 2011./2012.gada sezonā.

Pasaules kauss divniekiem (kopā ar Daumantu Dreiškenu)
PK Iglsa 4.vieta.
PK Winterberga 3.vieta.
EČ Altenberg 5.vieta.
PČ Lake Placid 8.vieta.
PK kopvērtējums 6.vieta.

Pasaules kauss četriniekiem(kopā ar Helviju Lūsi,Arvi Vilkasti,Jāni Strengu).
PK Winterberga 3.vieta.
PK Konigssee 4.vieta.
PK Calgary 4.vieta.
PK kopvērtējums 5.vieta.

Jau rīt komanda dodas uz treniņnometni Norvēģījā. Olimpiskajā Lillihameras trasē komanda testēs  tehniku un slidas, kā arī slīpēs pareizos komandu sastāvus.
Gaidiet ziņas no Norvēģījas.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru